Nadchodzą zmiany: Nowy przystanek kolejowy "Wodzisław Śląski Centrum" już od 10 grudnia!

Nadchodzą zmiany: Nowy przystanek kolejowy "Wodzisław Śląski Centrum" już od 10 grudnia!

Kolejowe wiadomości dla miasta Wodzisław Śląski brzmią obiecująco. Niebawem, dokładnie w drugą niedzielę grudnia, mieszkańcy będą mogli korzystać z nowo wybudowanego przystanku kolejowego nazwanego „Wodzisław Śląski Centrum”. Co więcej, oddanie stacji do użytku nastąpi szybciej niż zakładano pierwotnie.

Projekt budowy „Wodzisław Śląski Centrum” dobiega do końca. Inicjatywa ta była upragniona przez mieszkańców od wielu lat, a teraz można z niecierpliwością oczekiwać na jej realizację. Kolejowy peron ma zostać oficjalnie otwarty dla podróżnych już 10 grudnia.

Za realizację projektu odpowiada Rządowy Program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Celem tego programu jest poprawa infrastruktury kolejowej w regionie. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 3 mln zł netto.

Jako część projektu, wybudowano peron idealnie dopasowany do potrzeb wszystkich pasażerów, w tym osób o ograniczonej mobilności, dzięki zastosowaniu specjalnych pochylni. Peron jest wyposażony w szereg udogodnień, takich jak wiaty, ławki, oświetlenie i system nagłośnienia. Dodatkowo, dla podróżujących samochodem, zostało zarezerwowane kilka miejsc parkingowych. Aby ułatwić orientację w często zmieniającym się rozkładzie jazdy, na przystanku zamontowano tablice informacyjne oraz gabloty z aktualnym rozkładem.