Kończy się remont Pałacu Dietrichsteinów

Kończy się remont Pałacu Dietrichsteinów

Prace remontowe Pałacu Dietrichsteinów zdają się iść bardzo sprawnie. Na tyle sprawnie, że należy już podejmować decyzje w kwestii tego „co potem”. Taką decyzję podjęły już władze miasta, a my wiemy, co się wewnątrz niego będzie znajdować.

Prezydent Mieczysław Kieca przypomina, że Pałac Dietrichsteinów jest bardzo ważnym miejscem w mieście. Nazywa go wręcz jego wizytówką. To wystarczająco dobry powód, aby zadbać o jego stan i zaoferować mieszkańcom i turystom jak najwięcej. W końcu nie wyobrażamy sobie wycieczki do Wodzisławia z pominięciem tej zabytkowej rezydencji.

Prezydent miasta o remoncie

Co udało się wyremontować? Póki co odbudowano część drugiego i trzeciego piętra. Teraz pałac ma pierwotny kształt. To bardzo ciekawa perspektywa. Najczęściej przebudowa i remont zabytku sprawia, że zaczyna się on znacznie różnić od oryginału. Tym razem jednak celem było przywrócenie mu dawnego kształtu. Czy to się udało? Najlepiej odwiedzić to miejsce i przekonać się samemu. Teraz, gdy jest znów w pełnej okazałości, robi naprawdę dobre wrażenie. Mimo tak dużego postępu prac, nie jest jeszcze dostępny do nowego użytku.

Sala reprezentacyjna i koncertowa

Wiemy już, co będzie się znajdować w odremontowanym pałacu. Będzie to nowoczesna sala reprezentacyjna i koncertowa. Prezydent zapewnia, że będzie się nadawać idealnie dla przedsiębiorców, chcących organizować swoje spotkania. Szansę dostaną też artyści, którzy będą mogli urządzać tu swoje wystawy czasowe. Będą one miały na celu w artystyczny sposób przybliżyć życie regionu. Ciekawym pomieszczeniem ma być Sala Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, która znajdzie się trzecim piętrze.

Wystawy? Brzmi ciekawie

Jakie dokładnie wystawy czasowe będzie można oglądać na trzecim poziomie pałacu? Jedna z nich, która już jest jest w planach, ma na celu pokazać odwiedzającym, jak wygląd Rynek przed 1945 roku. Przypominamy, że miasto uległo zbombardowaniu, więc duża jego część straciła wcześniejszy wygląd. Na szczęście dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie odtworzyć dawne zabudowania.

Oczywiście to tylko niektóre z atrakcji. W Pałacu Dietrichsteinów jest jeszcze kilka pomieszczeń czekających na zagospodarowanie. Szczegółowe informacje powinniśmy otrzymać już wkrótce.