Działalność Kina Pegaz w Wodzisławiu zawieszona

Działalność Kina Pegaz w Wodzisławiu zawieszona

Od soboty 8 sierpnia w powiecie wodzisławskim powróciło wiele obostrzeń, do których muszą dostosować się mieszkańcy i władze lokalne. Decyzja rządu wpłynęła jednak także na instytucje, takie jak kina czy teatry. W związku z tym Wodzisławskie Centrum Kultury ogłasza zawieszenie działalności Kina Pegaz.

Wciąż rosnąca liczba osób zakażonych koronawirusem skłoniła rząd do wprowadzenia dodatkowych nakazów i zakazów tam, gdzie wykrywa się najwięcej przypadków. Powiat wodzisławski znalazł się w strefie czerwonej, której mieszkańcy doświadczają największych ograniczeń. Aby zahamować rozprzestrzenianie się choroby, Kino Pegaz znajdujące się w Wodzisławskim Centrum Kultury, zawiesza swoją działalność. Powrót do seansów nastąpi w momencie, kiedy powiat wodzisławski zmieni się w strefę żółtą. Wtedy kino wznowi swoją działalność według panujących dotychczas zasad.

Mimo tymczasowego zamknięcia kina, Wodzisławskie Centrum Kultury kontynuuje swoją działalność. Zainteresowani ofertą WCK mogą skontaktować się z sekretariatem telefonicznie lub poprzez adres e-mail: [email protected]/. Kontakt możliwy jest w dni robocze od 7:00 do 15:00. Istnieje także możliwość osobistego stawienia się w Centrum Kultury, wymaga to jednak uprzedniego umówienia się na spotkanie.

Na temat zmian dotyczących powiatów czerwonych i żółtych na bieżąco będą pojawiały się kolejne komunikaty władz. Zgodne z nowymi decyzjami aktualności będzie można znaleźć na Facebookowej stronie WCK i Kina Pegaz. Jeśli sytuacja nie zmieni się w najbliższym czasie, dla mieszkańców Wodzisławia przygotowano wydarzenia internetowe, w których można brać udział we własnego domu w towarzystwie jedynie najbliższych. Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza więc do oglądania relacji na żywo z koncertów Roberta Kempy, zespołu Blend i z występu przedstawicielek Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej.