Drugie starcie o fotel prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego zaplanowane na 21 kwietnia

Drugie starcie o fotel prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego zaplanowane na 21 kwietnia

Dnia 21 kwietnia mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego będą mieli szansę wybrać swojego prezydenta, osobę symbolizującą władzę wykonawczą miasta. Nie można tracić z pamięci, że prawo do udziału w procesie wyborczym to nie tylko przywilej, ale również sposób na wywieranie wpływu na przyszłość naszej społeczności, miasta i regionu. Każdy głos jest istotny – dlatego warto zagłosować.

Pierwsza tura wyborów, która miała miejsce 7 kwietnia nie przyniosła jednoznacznego wyniku – żaden z kandydatów nie zdobył ponad połowy poparcia. Z tego powodu zaplanowano drugą turę, która odbędzie się 21 kwietnia. Do finałowego starcia staną dwaj kandydaci:

Mieczysław Kieca – obecny prezydent Wodzisławia Śląskiego (reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Wodzisław), który podczas pierwszej tury zdobył 40,23 proc. głosów

Dezyderiusz Szwagrzak (z listy Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa), który zdobył 21,75 proc. głosów w pierwszej turze wyborów.

Przypominamy, kto posiada prawo głosowania. Wybory samorządowe są powszechne i równe, to oznacza, że udział w nich może brać każda pełnoletnia osoba, która posiada pełnię praw obywatelskich, jest ujęta w Centralnym Rejestrze Wyborców i jest przypisana do stałego obwodu głosowania na terenie określonej jednostki samorządu terytorialnego.