Brak zachowania bezpiecznej odległości prowadzi do poważnego incydentu drogowego w Wodzisławiu Śląskim

Brak zachowania bezpiecznej odległości prowadzi do poważnego incydentu drogowego w Wodzisławiu Śląskim

Incydent na drodze, który miał miejsce w poniedziałek (30.10.) w Wodzisławiu Śląskim, wywołał poważne zmartwienia. Policja zwraca się do kierowców z apelem o zachowanie ostrożności, cierpliwości oraz koncentracji podczas jazdy, ponieważ niezachowanie bezpiecznej odległości stało się przyczyną znacznego zdarzenia drogowego.

Przed godzinami południowymi na ulicy Świętego Wawrzyńca doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów. Mundurowi służący na miejscu incydentu dokładnie przeanalizowali sytuację, aby ustalić przebieg zdarzeń.

Według relacji asp. szt. Małgorzaty Koniarskiej, oficera prasowego policji wodzisławskiej, 28-letni mieszkaniec Kietrza kierujący volkswagenem nie zachował wymaganej odległości od mazdy jadącej przed nim i uderzył w jej tylną część. To spowodowało, że mazda, której kierowała 26-letnia kobieta z powiatu wodzisławskiego, uderzyła z kolei w tył poprzedzającej ją toyoty prowadzonej przez 25-letniego mieszkańca Tychów.

Za przyczynienie się do tego zdarzenia drogowego, kierujący volkswagenem otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz 12 punktów karnych na swoje konto.