Bezpieczne wakacje z Gosław Sport Center

Bezpieczne wakacje z Gosław Sport Center

Gosław Sport Center po raz kolejny zorganizowało półkolonie dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. To właśnie tam najlepsi wychowawcy dbają o bezpieczeństwo podopiecznych i zachęcają ich do aktywnego spędzania czasu wolnego. Jest to świetna alternatywa dla wakacji przed ekranem komputera.

W tym roku ośrodek zadbał o to, aby dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na wakacjach od osób, które pilnują, aby były one przestrzegane. Uczestnicy półkolonii mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z policjantami i strażakami, którzy opowiedzieli o regułach, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo w czasie wakacji oraz pokazali, jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Miało miejsce na terenie otwartego basenu, co pozwoliło na zachowanie wszystkich wymaganych środków bezpieczeństwa. Celem inicjatywy jest edukacja najmłodszych w zakresie ich bezpieczeństwa i odpowiedzialnego udzielania pomocy. Dzieci miały okazję porozmawiać z przedstawicielami Straży Pożarnej oraz z profilaktykiem z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim mł.asp. Patrykiem Błasikiem i dzielnicowym sierż.szt. Jarosławem Niemcem.

Strażacy pokazali wszystkim uczestnikom, jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy nie narażając swojego zdrowia i życia. Przedstawiciele Policji przygotowali materiały profilaktyczne: „Ruszam do miasta!”, których rozwiązanie pomogło dzieciom sprawdzić ich wiedzę w zakresie ruchu drogowego. W trakcie spotkania zostały poruszone także kwestie dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacji. Dzieci miały okazję zastanowić się, jakich zasad powinni przestrzegać, udając się nad morze, w góry, do lasu, czy też na plac zabaw. Goście, którzy pojawili się na terenie Gosław Sport Center, nie zapomnieli także o upominkach dla dzieci i nagrodach, które można było zdobyć, biorąc udział w różnych konkursach.