13-letnia Agata potrzebuje pomocy – zbiórka nakrętek

13-letnia Agata potrzebuje pomocy – zbiórka nakrętek

13-letnia Agata potrzebuje pomocy – Wodzisław do dzieła!

13-letnia Agata potrzebuje bardzo kosztownego leczenia, które bez pomocy darczyńców może się okazać niemożliwe. Właśnie ruszyła zbiórka nakrętek na ten szczytny cel, a może je oddać w Parku Miejskim oraz w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Tam znajdują się specjalne pojemniki na nakrętki w kształcie serc, do których każdy może wrzucić tyle, ile znajdzie. Jest to naprawdę świetny sposób na zbieranie nakrętek, który stosuje wiele polskich miast. Mieszkańcy bardzo chętnie wrzucają tam swoje zakrętki.

Kontenery te stanęły w tych miejscach w tamtym roku, a konkretnie pod koniec października. Dzięki zbiórkom udało się pomóc Lilianie Sówce, Lence Siedlok oraz Jasiowi Wiśniewskiemu. Teraz jest czas, aby pomóc Agacie. Kim jest Agata? Dziewczyna urodziła się w 2008 roku i ze względu na rozszczep kręgosłupa nie może poruszać się bez wózka inwalidzkiego. Agata ma także wodogłowie wrodzone, przez które musi nosić zastawkę komorowo-otrzewnowej.

Z jakimi problemami boryka się 13-letnia Agata?

To niestety nie są jedyny problemy, jakie 13-letnia Agata musi napotykać na swojej drodze. Jej choroba łączy się również z problemami z układem moczowym. Z tego powodu wymaga trzykrotnego cewnikowania każdego dnia. Jakby tego było mała, dziewczyna doznaje również ataków padaczki, które w skrajnych przypadkach mogą być naprawdę groźne. Ze względu na te wszystkie problemy natury medycznej, jej rozwój jest mocno opóźniony. Z tego powodu nie jest w stanie sama o siebie zadbać i potrzebuje bardzo dużo szczególnej opieki.

Dziewczynce można też pomóc w inny sposób. Jednym z tradycyjnych już sposobów jest przekazywanie 1% swojego podatku na dany cel. Możemy również przekazać go na leczenie Agatki. Wielu z nas już rozliczyło swój PIT, choć z pewności część osób jeszcze się osiąga. Na rozliczenie podatkowe jest wciąż trochę czasu, więc jeśli nie mamy jeszcze pewności, na co chcemy przekazać 1% podatków, to przekażmy go Agacie!

Przekaż 1% podatku dla Agatki

Na czym polega oddanie 1% podatku? Niektórym osobom może się wydawać, że jeśli zechcą oddać komuś część podatku, będą musieli coś dopłacić. To nieprawda. W rzeczywistości ta kwota jest pobierana z tego podatku, które już zapłaciliśmy, więc dla fizycznie niczego to nie zmieni. A jednak komuś może pomóc, dlatego zachęcamy do tego, aby taką darowiznę przekazywać. Wystarczy, że podczas wypełniania zeznania podatkowego podamy numer KRS danej fundacji i dodatkowe informacje (np. dane podopiecznego).

Wózek inwalidzki – zrzutka

Możemy również wziąć udział w zbiórce na nowy wózek inwalidzki dla dziewczynki. Oczywiście jeden już ma, ale pamiętajmy, że jej wady są naprawdę poważne. Przez to potrzebuje jak najlepszego sprzęty, a jak wszyscy wiemy, nie należy on do najtańszych. Często bywa tak, że rodziców po prostu nie stać na sprzęt rehabilitacyjny dla swoich dzieci. Są ta sytuacje naprawdę dramatyczne, gdyż bez niego, chore dziecko może popaść w jeszcze gorszy stan.

Pani Anna, mama Agatki, poinformowała, że wózek ma kosztować 9000 zł. Dla wielu osób jest to kwota kilkukrotnie przekraczająca miesięczną wypłatę. Przy założeniu, że musimy opłacić jeszcze mieszkanie, rachunki i jedzenie, spontaniczne kupno takiego sprzętu jest wręcz niemożliwe. Jeśli mamy trochę oszczędności lub jesteśmy w stabilnej sytuacji materialnej, nie wahajmy się przed udzieleniem pomocy bliźniemu.